0544-213 98 97 ozlemuzun@outlook.com
Uzm. Dr. Özlem UZUN

Sıkça Sorulan Sorular

​Yapım aşamasında!!!

Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi, Erişkin Psikiyatrisinin yan dalı mı?

Hayır. Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi ayrı bir uzmanlık alanıdır. Bebek, çocuk ve ergenlerde psikiyatrik tedavi konusunda özel olarak eğitim almaktadırlar.

​​

Çocuk ve Ergen Psikiyatristi kaç yaşına kadar hastalarla ilgilenir?

0-18 yaş arasındaki psikiyatrik hastalıklarla ilgilenir.

Çocuk ve Ergen Psikiyatrisinde ilaç kullanımı çok mu yaygın?
Hayır. Genelde bu yönde bir algı olmasına karşın ben özellikle aileleri bu konuda ikna ederek ve ihtiyaca göre düşük dozlarda başlamayı tercih ediyorum. Aile ve çocukla görüşmeden tedavi planı oluşturmuyorum.

DEHB Nedir?

Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB) tedavi edilmesi gereken bir hastalıktır. DEHB’nin semptomları üç genel kategoriye ayrılmaktadır: Dikkatsizlik, hiperaktivite ve dürtüsellik. ​

MOXO Dikkat Testi Nedir?

MOXO, Dikkat, Zamanlılık, Dürtüsellik ve Hiper-eaktivite performans düzeylerinin ölçümünde oldukça etkili bulunmuştur; fakat testin hızla artmış olan popülaritesi, MOXO’da bulunan eşsiz Çeldirici Sistemi’nden kaynaklanmaktadır.

Basit görünen bir MOXO görevine odaklanabilmek için, bireyin aynı günlük hayatta yapması gerektiği gibi, testte bulunan görsel ve işitsel çeldiricileri görmezden gelmesi gerekmektedir. Birey; bunu başarabilmek için çeldiricilerin aktif inhibisyonunu sağlamak zorunda bulunmakta, bu da testi çok daha zorlayıcı ve testin belirleyici niteliklerini de bir o kadar ileri düzeye getirmektedir.

 

>

Benim de çocuğum çok hareketli acaba hiperkatif mi?

Benim çocuğum çok erken okudu ve yetenekli, acaba zeka testi yaptırsam mı?

Benim çocuğum az ders çalışıyor, ne yapmalıyım?

Bu ve benzeri sorularınız varsa İLETİŞİM sayfasındaki form üzerinden sorabilirsiniz!!!

 

 

Dr. Özlem Uzun 

Muayenehane: Menteş Mah., İstemihan Talay Bulv., Adapark, Kat:1, No:2, Yenişehir, MERSİN (Demircanlar Gurme Karşısı, Wisella Mobilya üzeri)

Randevu Tel: 0544 2139897 

admin

No description. Please update your profile.